Straipsniai

Kodėl verta registruoti prekės ženklą?

Patalpinta: 2016-08-20 14:46

prekes zenklo registracija
Nepaisant to, kad prekių ženklų registracija nėra privaloma, tačiau tik įregistruotas prekių ženklas įgyja teisinę apsaugą. Prekių ženklo paskirtis – atskirti vieno asmens prekes ar paslaugas nuo kito asmens prekių ar paslaugų.

Prekių ženklo savininkas turi išimtines teises leisti arba drausti kitiems asmenims naudoti prekių ženklą tik jį įregistravęs.

Prekių ženklą verta registruoti, pirmiausia, dėl šios priežasties, kad prekių ženklai yra labai svarbi reklamos priemonė, suteikianti prekėms pridėtinę vertę.

Antra, įregistravus prekių ženklą, įgyjama apsauga nuo prekių ženklų kopijavimo.

Trečia, prekių ženklo registracija suteikia teisę jį panaudoti prieš trečiuosius asmenis. Šia teise prekių ženklo savininkas gali pasinaudoti prieš bet kurį kitą asmenį, neteisėtai naudojantį tapatų ar klaidinamai panašų prekių ženklą.

Ketvirta, registruotą prekių ženklą galima išnuomoti, įkeisti ar parduoti kaip intelektinės nuosavybės produktą ir tuo pačiu gauti realios finansinės naudos.

Penkta, registruoto prekių ženklo savininkas gali teikti protestus, pretenzijas, ieškinius ir visais kitais įmanomais būdais ginti savo teises.

Šešta, gerai žinomo prekinio ženklo registravimas nulemia vartotojo apsisprendimą įsigyti prekes ar paslaugas.

Septinta, įregistruotas prekių ženklas yra vertingiausias turtas.

Ar išbandėte mūsų buhalterinių paslaugų kainų skaičiuoklę?